Twitter, İş Arayan Kullanıcılara Platform Üzerinde Başvurabilecekleri İş İlanlarını Göstermeye Başladı!

Elon Musk yönetimindeki X, veya eski adıyla Twitter, tüm kullanıcıların başvurabileceği iş ilanları yayımlandığı yeni bir platform geliştirdi.

Detaylar ?

Kaynak: https://twitter.com/jobs

2023 yılında Elon Musk ve ekibi tarafından alınan çarpıcı kararlar ile gündemden düşmeyen Twitter, yeni bir özelliğini daha kullanıma sundu.

Ünlü şirket, LinkedIn başta olmak üzere popüler iş platformlarına rakip olmak için ilk adımını attı ve “İş Arama” isimli yeni bir web siteyi hayata geçirdi.

Söz konusu site, dünya çapındaki Twitter kullanıcılarının uygun oldukları pozisyon ve konumda yeni iş fırsatları bulmasına olanak tanıyor.

Firmanın yeni iş arama platformu, daha şimdiden birçok ünlü dev şirketlerin açık pozisyonları ile dolup taşmış durumda.

Yeni platform, şuanda Elon Musk’ın Tesla, SpaceX ve Neuralink gibi önemli firmalarının çalışan arayışlarına yardımcı olurken, diğer birçok büyük şirketlerin iş ilanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Ülkemiz özelinde ise Tesla ve diğer Musk yönetimindeki şirketlerin iş ilanları dışında şimdilik fazla fırsat olduğunu söyleyemeyiz.

Öte yandan, her ne kadar yeni platforma bir Twitter hesabı ile beraber giriş yapılıyor olsa da kullanıcıların iş ilanlarına X profili üzerinden başvuru yapması henüz mümkün değil.

Twitter, her ne kadar iş ilanlarına başvuruların yapılması için kullanıcıların eğitim ve kariyer verilerini toplamaya başlasa da yeni platformunda henüz bu verileri kullanmıyor. Platform, iş ilanlarına başvurmak isteyenleri genellikle ya şirketlerin kendi başvuru sayfalarına ya da üçüncü taraf platformlara yönlendiriyor.

Ek olarak, Twitter iş arama platformunun şu anda sadece web’de hizmet verdiğini ve yalnızca İngilizce dilini desteklediğini belirtmekte fayda var.

Firmanın açıklamalarına göre, iş arama platformu yakın zamanda iOS ve Android cihazlardaki X uygulaması için de kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x