Dünya nerede biz oradayız

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri firması Teksüt, dünyanın  en büyük gıda fuarları içerisinde yer alan Dubai Gulfood 2024 Fuarı’na katılıyor. Teksüt sekizinci kez katıldığı fuarda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri sonucunda ihracat yaptığı ülkelere yenilerini eklemeyi hedefliyor. 

 

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Özmen ticaret hacmini geliştirmek, ihracattan elde edilen payı artırmak için dünyadaki gelişmeleri yerinde takip ettiklerini paylaştı. 

 

Teksüt, 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda yeni anlaşmalar ve işbirleri sayesinde ihracat yaptığı ülkelere yenilerini eklemeyi hedefliyor. Dünyanın en büyük gıda fuarları içerisinde yer alan etkinliğin perakendeciler, gıda tedarikçileri, distribütörler, toptancılar, şefler, düşünce liderlerinin yeni ürünleri keşfetmek, sektör oyuncularıyla bağlantı kurmak ve yiyecek ve içecek endüstrisinin geleceğini şekillendiren en son trendleri ve yenilikleri keşfetmek önemli bir fırsat olarak kabul ediliyor. Dubai Gulfood 2024 Fuarı 127’den fazla ülkeden 5.500’ün üzerinde rekor sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacak.

 

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Özmen, ticaret hacmini geliştirebilmek için gelişmeleri ve trendleri yakından takip ettiklerini söyledi.  Türkiye’nin dünyadaki her ülkeye süt ürünleri ihraç edebilecek potansiyele ve güce sahip olduğunu paylaştı.  Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e kadar 4 kıtada 43 ülkeye Teksüt lezzetini ihraç ettiklerini söyledi. Bölgede Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan gibi ülkelere ihracat yaptıklarını sözlerine ekleyen Özmen, “Gulfood Fuarı’na sekizinci kez katılıyoruz. Daha önce bu fuarda dağıtım kanallarıyla yaptığımız iş birlikleri ve anlaşmalar sayesinde bu bölgede beş ülkeye ihracat yapar konuma geldik. Teksüt kalitesi ve lezzeti bu ülkelerde çok seviliyor ve çok fazla sayıda tüketici tarafından tercih ediliyor. Bu yıl da yeni ürünlerimizi ziyaretçilere tanıtarak yeni ülkeleri ihracat ağımıza eklemeyi hedefliyoruz. Dünyanın ve sektörün güm bululşma ” dedi. 

 

200 ülkeden 150 bin ziyaretçi

Gulfood Fuarı Birinci Salon A1-5 No’lu Standta (Hall 1 Stand A1-5) ürünlerini sergileyecek olan Teksüt; geleneksel beyaz ve kaşar peynirlerinin yanı sıra labne, krem ve süzme ile çubuk, misket, mihaliç, örgü gibi yöresel peynirlerini tanıtacak. Standta ayrıca tereyağı, UHT süt, meyveli süt, yoğurt ve ayran ürünleri de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 

 

Hedef, ihracat cirosunu artırmak 

Uzun yıllardır ihracat yapan bir kuruluş olduklarını hatırlatan Mert Özmen, “Son beş yılda bu konuda daha güçlü adımlar atıyoruz. Şu an 43 ülkede ürünlerimiz tüketiliyor. Bu çerçevede ihracat hedefimiz ciromuzun yüzde 15’ine ulaştırmak” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x