AKP’nin kurucu üyesi, AKP’li belediyenin ihalelerini topladı

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği 58 kalem işten oluşan “2024 yılı tanıtım hizmetleri, medya yönetimi ile muhtelif basım işleri” hizmet alımı ihalesi sonuçlandı.

İhaleyi 49 milyon 374 bin 250 TL’lik tek teklifin sahibi Karakuş İletişim Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı. Şirket ile belediye arasında 26 Aralık günü bir yıllık sözleşme imzalandı.

Aynı şirket Sultangazi Belediyesi’nin aynı iş için açtığı 2022 ihalesi 8.1 milyon TL’ye, 2021 yılı ihalesini 3.9 milyon TL’ye almıştı.

Yıllardır AKP’li belediyelerde milyonlarca liralık ihale alan şirket, sadece Sultangazi Belediyesi’nden toplam 61 milyonluk ihale aldı.

AKP’NİN KURUCU ÜYESİ

Şanslı şirketin sahibi AKP camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Bekir Karakuş. AKP teşkilatlarında yöneticilik görevleri üstelenen Karakuş, 2020 yılında partinin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday olmuştu.

AKP’li iş insanı Başar Biberoğlu, Karakuş hakkında “AKP döneminde İBB’den milyon dolarlık matbaa ihaleleri aldığı” iddiasını ortaya atıp adaylığına tepki göstermişti.

Karakuş, aday olduğu dönemde yerel bir gazeteye verdiği röportajda da öz geçmişini şöyle anlatmıştı:

-13 yaşında Milli Gençlik Vakfı’nda bu davaya hizmet için göreve başladım. 1989 yerel seçimlerinde 16 yaşındayken Refah Partisi’nde sandık temsilcisi oldum.

-Refah Partisi döneminde Ferahevler Mahallesi teşkilat başkanlığı, Fazilet Partisi, Saadet Partisi ve AK Parti’de kurucu üye, 2 dönem AK Parti il delegeliği, 1 yıl AK Parti ilçe başkan yardımcılığı görevlerini yürüttüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x